Zřizovatel: Obec Bolatice
Oslavy Dne dětí
Oslavy Dne dětí budou v letošním roce probíhat jinak než v minulých letech. Změna tradičního programu oslav vychází z požadavků žáků (ale také mnoha rodičů). Využili jsme možnosti získání finančních prostředků z fondu Evropské unie pro rozvoj příhraniční spolupráce. Správcem fondu, Euroregionem Silesia, byl přijat námi zpracovaný projekt, který je zaměřen na sportovní a výtvarné aktivity dětí. Při nich se budou vytvářet nebo prohlubovat vzájemné přátelské vztahy žáků naší školy se žáky z polské školy v Rudách. Oslavy proběhnou dne 2. června 2009 podle následujícího časového harmonogramu ...
Hodnocení oslav Dne dětí zde... Podívejte se také na několik fotografii. Viz foto...
Rozšířené vyučování vlastivědy a přírodovědy na základě praktické zkušenosti.
29. 5. 2009 - Družstvo ve složení Sabina Kalusová, Ivana Sroková, Jiří Magera, Martin Mrkva (všichni 9. třída), zvítězilo v krajském finále Dopravní soutěže a postoupilo do celostátního finále, které se koná ve dnech 16. - 18. 6. 2009 ve Světlé nad Sázavou. Zde získalo skvělé 4.místo.
Cesta k úspěchu začala už 22. 5. 2009, kdy naši žáci zvítězili v II. kategorii v Okresním kole (v I. kategorii naše družstvo ve složení Sabina Gargošová, Barbora Paverová (obě 5.A), Radek Nový(5.B) a Matěj Stuchlík (6.B) skončilo na 3. místě) a zajistilo si postup do krajského finále ve Frenštátu po Radhoštěm. Zde probíhala soutěž rozdělena do dvou soutěžních dnů. První den se soutěžilo v PSP (pravidla silničního provozu) a jízdě po DDH (dětském dopravním hřišti) a právě tyto 2 disciplíny rozhodly o zisku zlaté medaile. Překvapením bylo to, že právě test z PSP byl tentokrát pro všechny soutěžící ze všech disciplín nejtěžší. Naši se s ním vypořádali nejlépe a připravili si první krůček k úspěchu, když si své postavení upevnili i vítězstvím v jízdě na DDH. Druhý soutěžní den (soutěžilo se v 1. pomoci a jízdě zručnosti) si naši v klidu pohlídali svůj náskok z prvního dne a celkovým ziskem 33 trestných bodů zvítězili před druhou Polskou základní školou Vendryně o plných 50 trestných bodů.
Úspěch podtrhl ještě vítězstvím mezi jednotlivci Jiří Magera, který v celé soutěži nezískal ani jeden trestný bod a po zásluze si odvezl cenu za toto vítězství.
Naše škola se zapojila do florbalového turnaje 7. tříd ČEZ STREET HOCKEY. Nejprve se konalo školní kolo, kde vykrystalizovala sestava školy pro další pokračování turnaje. V oblastním kole jsme ve dvou zápasech dokázali postoupit přes silného soupeře z Dolního Benešova (a vrátili mu tak rok starou porážku). Tímto jsme si vybojovali účast v předkole finále, kde nám byla nalosována ZŠ Petřkovice. Toto dvojutkání jsme zahájili ve středu 1. 4. na hřišti soupeře a utrpěli porážku. Odveta se hrála o týden později na naší škole. Po výborném výkonu (za který všechny kluky velice chválím) nám chyběl pověstný kousek štěstí. Spousta střel skončila místo v brance na tyči a postup do velkého finále vybojoval náš soupeř, kterému přejeme hodně štěstí. Co se dá dělat, i takový je sport. Nicméně i tak je to veliký úspěch, klukům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme. Za ZŠ a MŠ Bolatice Mgr. David Neuvald
SESTAVA: Dominik Holbík, Patrik Rycka, Jakub Monsberger, Jakub Fus, Pavel Nawrath a brankář Petr Šimeček
V neděli 15. března účinkovaly žákyně 8. a 9. tříd, pod vedením Mgr. Věry Günterové, na akci obecního úřadu „Vítání dětí“. Zazpívaly písničky z pohádek a pohádkové sudičky popřály dětem do života všechno nejlepší.
S písničkou po hlučínském kraji je název projektu, který proběhl koncem září ve třídě 2. B. Hlavním cílem projektu bylo seznámit žáky s dřívějšími způsoby bydlení a obživy obyvatel Hlučínska, s lidovým nářečím, zvyky, tanci a písněmi, které jsou pro tento kraj typické. Zakončení projektu proběhlo v tělocvičně formou vystoupení pro rodiče, kde žáci předvedli, co se za uplynulých deset dnů naučili. Po vystoupení si mohli rodiče prohlédnout výrobky dětí, které v průběhu projektu vznikaly. Projekt vytvořila Bohumila Ballarinová (studentka Pedagogické fakulty Ostravské univerzity) ve spolupráci s třídní učitelkou Mgr. Markétou Wránovou.
Podívejte se na fotografie.
Letos v září jsem se zúčastnila polsko-česko-německé výměny. Jeli jsme do Polska, do města Rudy. Odjížděli jsme 22. září. Rozloučila jsem se s rodiči a vyrazili jsme. Cestou jsme si v autě povídali o tom, jaké to tam asi bude. V Rudách nás mile přivítali. Seznámili jsme se s rodinami a všichni jsme se ubytovali v rodinách.
Ráno v 9 hodin byl sraz ve škole. Vydali jsme se na půldenní procházku po Rudách, pak byl oběd ve školní jídelně. Po obědě jsme autobusem vyrazili na výlet do Ratiboře. Po prohlídce tohoto města jsme měli rozchod na nákupy. Po návratu jsme si zašli na pizzu.
Druhý den jsme se opět sešli ve škole. Byli jsme se podívat ve vyučovací hodině. Pak jsme začali pracovat na kronice. Po obědě jsme měli volno. Odpoledne pro nás připravili diskotéku, na které jsme se všichni blíže seznámili. Diskotéka skončila po velkém protestu po deváté hodině a byla super!
Ve čtvrtek pro nás naplánovali celodenní výlet na středověký hrad, na kterém jsme se učili různým rytířským dovednostem. Výlet se mi moc líbil. Další den jsme strávili dopoledne ve škole a pokračovali jsme v práci na kronice. Hned po obědě se uskutečnil výlet do města Rybnik. Když jsme si město prohlédli, vyrazili jsme na náměstí, kde si každý přišel na své. Po návratu do Rud jsme se domluvili, že si zajdeme do pizzerie.
V sobotu jsme vyrazili do lesa. První zastávkou byla rozhledna, ze které byl dobrý výhled široko daleko. Odtud jsme pokračovali zhlédnout pomníky hasičů, kteří zahynuli při tamním požáru v lese. Náš výlet skončil v dřevěném kostele, o kterém jsme se dozvěděli, že jako jediný při požáru neshořel. Před zpáteční cestou jsme si opekli klobásky, na kterých jsme si pochutnali. Sobotní odpoledne jsme pak strávili v rodinách.
V neděli jsme vyrazili do solných dolů do Veličky a do města Krakov, kde jsme strávili dva moc krásné dny a užili si spoustu zábavy. Do Rud jsme se vrátili v pondělí večer. Poslední den výměny jsme se opět setkali ve škole a ukončili práci na kronice. Po obědě jsme se byli svézt úzkokolejkou, která byla super! Na závěr nemohla chybět diskotéka, která neměla chybu. A pak už bylo jen LOUČENÍ….
Všichni byli z výměny nadšení a myslím si, že si s sebou přivezli spoustu krásných zážitků .
Markéta Nawrathová, 7.B
V pondělí 22. září jsme odjeli na polsko-česko-německou výměnu. Tentokrát se vyrazilo do Polska. Cestou jsme měli velké obavy, protože jsme jeli do cizího prostředí, k cizím lidem. Když jsme dorazili do Rud, rozdělili nás do rodin k přibližně stejně starému dítěti. Výměna trvala celkem 10 dnů. Do Rud také dorazili německé děti z Rendsburku.
Druhý den, když jsme se všichni sešli ve škole, z nás strach spadl. Během 10-ti dnů v Polsku jsme se taky byli podívat na mnoha zajímavých místech. Byli jsme v Ratiboři, kde jsme si mohli koupit spoustu zajímavých věcí, také jsme byli v Rybniku, na dva dny v Krakově, kde jsme přespali v hotelu. Moc se nám tam líbilo.
A hlavně jsme také byli v Rudách. Během všech dnů jsme psali kroniku, také jsme se byli svézt na úzkokolejce, dvakrát jsme měli super diskotéku. Ještě abych nezapomněl, moc se nám taky líbilo v solných dolech ve Veličce. Po krásných devíti dnech nadešel den odjezdu. Moc jsme tam chtěli zůstat a vůbec se nám nechtělo domů. V úterý vpodvečer pro nás přijeli rodiče. Po dlouhém loučení jsme všichni dostali hrnek s fotkou nás všech z Byczyny, z rytířského hradu. Ještě jednou jsme se všichni rozloučili a strašně neradi jsme odjeli domů.
Jakub Josefus, 7. B
Podívejte se na fotografie.
To proběhlo za účasti starosty obce, představitelů sponzorských firem - LANEX a.s., Česká spořitelna a.s., Armatury Group a.s., Isotra a.s., zástupců školy a pozvaných hostů v čele s p. Leopoldem Sulovským (prvním Čechem, který zdolal největší horu světa Mont Everest) slavnostní otevření horolezecké stěny TENDON.
Pásku slavnostně přestřihl p. Leopold Sulovský. Nová stěna nebude sloužit jen žákům školy ale i širší veřejnosti.
Informace k provozu a Provozní řád stěny zde...
Podívejte se na fotografie.